آدرس شعب: تخت طاووس، مبنای دانش، دارآباد 021-2610-7569 aj_lab_group
هرآنچه که باید از تب بدانید!

هرآنچه که باید از تب بدانید!

یکشنبه، 11 مهر ماه 1400

تب دمای بدن بالاتر از حد معمول است که یکی از واکنش های طبیعی بدن به عفونت است. تب کم درجه معمولاً نگران کننده نیست ، اما دمای 102 درجه فارنهایت و بالاتر باید درمان شود درواقع تب نشانه مبارزه طبیعی بدن شما با عفونت است. برای بزرگسالان ، تب زمانی است که دمای بدن شما بالاتر از 100.4 درجه فارنهایت یا 37 درجه سانتی گراد باشد.

نکته : قبل از واکسیناسیون شما نیاز به انجام آزمایش کووید نوترالایز یا آنتی بادی خنثی کننده دارید برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام این تست کافیست برروی لینک کلیک کنید.

برای کودکان ، تب زمانی است که درجه حرارت آنها بالاتر از 100.4 درجه فارنهایت باشد. 99.5 درجه فارنهایت ؛ یا 99 درجه فارنهایت (در زیر بازو اندازه گیری می شود).
متوسط ​​دمای طبیعی بدن 98.6 درجه فارنهایت (یا 37 درجه سانتیگراد) است. وقتی درجه حرارت شما یا فرزندتان چند درجه بالاتر از حد نرمال می رود ، این نشان می دهد که بدن سالم است و با عفونت مبارزه می کند. در بیشتر موارد ، این چیز خوبی است. اما وقتی تب از 102 درجه فارنهایت بالا می رود ، باید در خانه و در صورت لزوم ، در صورت عدم کاهش تب پس از چند روز ، توسط پزشک معالجه شود.

وقتی فرزندم تب می کند ، چه کنم؟

در بیشتر موارد ، تب خفیف دلیل نگرانی کودکان نیست. تب پایین می تواند کودک را ناراحت کند ، این غیر معمول نیست که او بی تاثیر به نظر برسد ، هنوز بازیگوش باشد و به طور معمول غذا بخورد و بنوشد ، اگرچه شاید کمی خسته تر باشد. تب آنها باید ظرف چند روز برطرف شود.

اگر تب های بالاتری دارید ، با پزشک خود در موارد زیر تماس بگیرید:

تب کودک شما بیش از پنج روز طول می کشد.
بالاتر از 104 درجه فارنهایت است.

تب با داروهایی مانند ایبوپروفن یا استامینوفن کاهش نمی یابد. (به دلیل خطر سندرم ری به کودک زیر 17 سال آسپرین ندهید.)
شما نگران این هستید که کودک به شیوه معمول خود رفتار نکند یا هر چیز دیگری شما را از تب یا بیماری او ناراحت کند.

برخی از کودکان عارضه جانبی ترسناکی در تب دارند که تشنج ناشی از تب نامیده می شود. این در 2 تا 4 درصد از کودکان زیر 5 سال اتفاق می افتد. برخی از تشنج ها باعث حرکت تکان دهنده می شوند یا ممکن است به نظر برسد که فرزند شما از حال رفته است. وقتی این اتفاق می افتد ، کودک خود را به پهلو بگذارید ، چیزی را در دهان او نگذارید و اگر تشنج بیش از پنج دقیقه طول کشید و یا لب های کودک آبی شد، با اورژانس تماس بگیرید.

علائم تب چیست؟

علائم اصلی تب عبارتند از:

دمای بالا (بالای 100.4 درجه)
لرز 
بدن درد و سردرد
خستگی
تعریق متناوب یا مداوم
صورت برافروخته یا پوست داغ

چه چیزی باعث تب می شود؟

تب دلایل زیادی دارد و می تواند علامت تقریباً هر بیماری باشد. در میان رایج ترین آنها عبارتند از:

  • سرماخوردگی یا آنفولانزا
  • گوش درد
  • ویروس کرونا
  • برونشیت
  • گلودرد استرپتوکوک
  • عفونت های دستگاه ادراری
  • مونونوکلئوز

با این حال ، اگر شما یا فرزندتان دمای بدن شما بالاتر از حد معمول است و علائم دیگری از بیماری را تجربه نمی کنید ، تصور نکنید که چیزی اشتباه است. دمای بدن فرد در طول روز تغییر می کند و با بسیاری از فعالیت ها و احساسات عادی متغیر است. به عنوان مثال، استرس ، هیجان ، لباس های سنگین، غذا، داروهای خاص، چرخه قاعدگی و ورزش همگی می توانند دمای بدن را افزایش دهند. همچنین دمای بدن کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر است.

بهترین روش برای اندازه گیری دمای بدن چیست؟

بهترین روش برای اندازه گیری دمای بدن ، استفاده از دماسنجی است که به صورت خوراکی ، راست روده ، زیر بغل (زیر بازو) قرار داده شده است ، یا با استفاده از ابزار خاصی که معمولاً در فروشگاه ها فروخته می شود و در گوش قرار داده می شود و دمای پرده گوش را اندازه گیری می کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
نظر خود را ثبت کنید
* اطلاعات تماس شما نمایش داده نخواهد شد.