آدرس شعب: تخت طاووس، مبنای دانش، دارآباد 021-2610-7569 aj_lab_group
تفاوت های سرماخوردگی، ویروس کرونا و آنفولانزا

تفاوت های سرماخوردگی، ویروس کرونا و آنفولانزا

شنبه، 17 مهر ماه 1400

قبل از همه گیری ویروس کرونا، خارش گلو و گرفتگی بینی چیزی نبود که نگران آن باشیم. بسیاری از ما که این علائم را تجربه می کنیم می توانیم تصور کنیم که دچار سرماخوردگی شده ایم. در زمان شیوع COVID-19 ، با این حال ، این علائم می تواند سطح جدیدی از اضطراب را ایجاد کند. جفری لوریا ، پزشک متخصص داخلی در نیویورک می گوید: "میزان زیادی همپوشانی بین علائم سرماخوردگی ، آنفولانزا و COVID-19 وجود دارد."

نکته : قبل از واکسیناسیون شما نیاز به انجام آزمایش کووید نوترالایز یا آنتی بادی خنثی کننده دارید برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام این تست کافیست برروی لینک کلیک کنید.

او می افزاید: "اینطور نیست که شما باید وحشت کنید." اگر آبریزش بینی ساده یا خارش گلو بدون تب یا سایر علائم تنفسی مهم باشد ، به احتمال زیاد به تازگی سرما خورده اید. " اما همیشه اینطور نیست که کروناویروس جدید بخشی از زندگی ما شده است. ناتاشا چیدا ، پزشک بیماریهای عفونی در بیمارستان جان هاپکینز بالتیمور می گوید: "کووید می تواند به عنوان یک سرماخوردگی معمولی ، با آبریزش بینی ، احتقان و سردرد ظاهر شود." او می افزاید: "در حقیقت ، 80 درصد از افرادی که به COVID-19 مبتلا می شوند علائم خفیفی شبیه علائم سرماخوردگی دارند."

علائم COVID-19 همچنین می تواند علائم آنفولانزا را تقلید کند ، که مخصوصاً با نزدیک شدن به فصل آنفولانزا نگران کننده است و تمایز بین این دو بیماری حیاتی می شود. در حالی که آنفولانزا سال گذشته به سختی ظاهر شد ، به لطف اقدامات احتیاطی COVID-19 مانند ماسک اجباری و فاصله گذاری اجتماعی ، پزشکان پیش بینی می کنند که با افزایش افراد در مطب ها و کلاس های درس ، در فصل پاییز و زمستان افزایش قابل توجهی در موارد آنفولانزا ایجاد شود. دکتر چیدا می گوید: "آنفولانزا معمولاً با تب ، درد عضلانی و احساس فرسودگی مواجه می شود که همه آنها می توانند در COVID-19 وجود داشته باشد."

اگر احساس ناخوشی می کنید و نمی دانید چرا ، مهمترین کاری که می توانید انجام دهید، علاوه بر ماندن در خانه و منزوی کردن خود - این است که با پزشک خود تماس بگیرید تا علائم شما را شرح دهد. چیدا می گوید: "صحبت با پزشک در مورد علائم شما و اینکه آیا آزمایش می شود بهترین اولین قدم است."

برترین علائم سرماخوردگی

دکتر لوریا می گوید: "همه ما سرماخوردگی داشته ایم ، بنابراین تمایل داریم علائم آن را بدانیم-و آنها معمولاً از علائم COVID-19 یا آنفولانزا شدیدتر نیستند."

علائم سرماخوردگی می تواند شامل موارد زیر باشد:

آبریزش بینی
تراکم، شلوغی
سرفه خفیف
گلو درد
مالزی
بدن درد می کند
سردرد

برترین علائم آنفولانزا

لوریا می گوید: "علائم آنفولانزا به طور ناگهانی در مقابل علائم COVID-19 یا سرماخوردگی ظاهر می شوند." این علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:

تب بالا که چندین روز طول می کشد-لوریا می گوید: "یکی از علائم بارز آنفولانزا تب بالاتر از آن چیزی است که با COVID-19 مشاهده می کنید ، که به طور کلی در محدوده 100.5 درجه فارنهایت قرار دارد."
بی حالی ، خستگی و ضعف
دردهای عضلانی
لرز
سرفه خشک

لوریا می گوید: "اغلب با آنفولانزا دچار سرفه خشک" پارس "می شوید ، چیزی که با سرماخوردگی مشاهده نمی کنید ، اگرچه ممکن است با COVID-19 مشاهده کنید."
سردرد

برخلاف COVID-19 ، آنفولانزا فصلی است و عمدتا در پاییز و زمستان رخ می دهد. پریا نوری ، پزشک متخصص بیماریهای عفونی در سیستم بهداشت Montefiore در شهر نیویورک می گوید: "ما می دانیم که هر سال می آید." وی در مورد COVID-19 می گوید: "می توانید آن را در هوای گرم یا سرد ، در بهار ، تابستان ، زمستان و پاییز دریافت کنید."

برترین علائم COVID-19
COVID-19 می تواند علائم مشابهی مانند سرماخوردگی (احتقان ، سردرد ، بدن درد ، گلو درد) و آنفولانزا (تب ، سرفه ، ضعف کلی و دردهای عضلانی) را به همراه داشته باشد.

دکتر نوری می گوید: "اما علائم دیگری نیز وجود دارد که ممکن است با سرماخوردگی یا آنفولانزا مشاهده نکنید."

علائم COVID-19 شامل موارد زیر است:

فقدان توانایی بویایی یا چشایی ، به ویژه در هنگام شروع ، زمانی که علائم دیگری وجود ندارد
اسهال - نوری می گوید: "ما به طور کلی اسهال و سایر علائم گوارشی را چیزی نمی دانیم که با آنفولانزا در بزرگسالان رخ می دهد." اما با بیماری کووید ، گاهی اوقات اسهال می تواند تنها علامت همراه با خستگی شدید باشد. "
تهوع یا استفراغ
تب
لرز
تنگی نفس ، مشکل در تنفس یا سفت شدن قفسه سینه

نوری می گوید: "کودکان خردسال مبتلا به COVID ممکن است در انگشتان دست و پا دچار بثورات پوستی شوند." "و ، به ندرت ، ما چیزی به نام اختلال التهابی چند سیستم در کودکان [سندرم التهابی چند سیستم در کودکان ، یا MIS-C] را مشاهده کرده ایم ، که شبیه بیماری کاوازاکی است ، و چیزی نیست که ما در مورد آنفولانزا مشاهده کنیم."
درد قفسه سینه یا سنگینی در قفسه سینه

تشخیص سه بیماری کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی

همپوشانی علائم بین سرماخوردگی ، آنفولانزا و COVID-19 به این معنی است که تنها راه تشخیص بیماری آزمایش است.

لوریا می گوید: "اگر ما افراد را آزمایش نکنیم ، فقط در مورد چیزها حدس می زنیم." اگر کسی با تب یا علائم تنفسی تماس بگیرد ، مطمئن می شوم که او را هم برای آنفولانزا و هم برای COVID آزمایش می کند. "

لوریا می افزاید: "[در گذشته] ، اگر بیمار علائم شبه آنفولانزا داشت ، احتمالاً بدون آزمایش تامیفلو [داروی آنفولانزا] را به او می دادم. اما [در حال حاضر] این علائم می تواند COVID باشد. به همین دلیل تلاش برای آزمایش افراد برای COVID-19 و آنفولانزا توصیه شماره یک ما است. "

فایده آزمایش کووید -19 در حال حاضر آشکار است: اگر مشخص شد که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اید ، "هرچه زودتر خود را از گردش خارج کرده و خود را منزوی کنید ، زودتر در مسیر انجام این کار قرار خواهید گرفت. نوری می گوید ، این برای افراد اطراف شما مناسب است.

واکسن آنفولانزا حیاتی است

دریافت واکسن سالانه آنفولانزا همیشه مهم بوده است ، اما "تزریق واکسن آنفولانزا در این فصل بسیار مهم است." چیدا تأکید می کند. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) ، کمبود آنفولانزا در زمستان گذشته ممکن است ما را برای یک فصل آنفولانزای بسیار زودرس و به طور بالقوه شدید آماده کرده باشد. این آژانس تقریباً از همه افراد بالای 6 ماه می خواهد تا در انتهای ماه اکتبر واکسن آنفولانزا بزنند.

اگرچه واکسن 100 درصد موثر نیست ، اما بسیار ایمن و قابل اعتماد است. و اگر هنوز واکسن دریافت کرده اید اما آنفولانزا دریافت کرده اید ، احتمالاً یک مورد خفیف تر خواهید داشت.

دلایلی خارج از سلامت شما وجود دارد که در اسرع وقت واکسن آنفولانزا بزنید. چیدا می گوید: "شما از جامعه خود محافظت خواهید کرد." وی می افزاید: "در حالی که دلتا یا سایر انواع جدید ویروس کرونا در حال انتشار است ،" ما نمی خواهیم سیستم بهداشت و درمان هم از COVID و هم از آنفولانزا غرق شود. " به علاوه ، شما می خواهید از ابتلا به آنفولانزا و COVID-19 همزمان جلوگیری کنید. چیدا می گوید: "هر زمان که به عفونت ویروسی مبتلا می شوید ، سیستم ایمنی بدن شما ضعیف می شود ، بنابراین بهتر است اقدامات لازم را انجام دهید تا این اتفاق نیفتد."

وی می افزاید که درمان های بیشتری برای ابتلا به COVID-19 نسبت به ابتدای همه گیری وجود دارد. به عنوان مثال ، داروهای آنتی بادی مونوکلونال می توانند به افرادی با علائم خفیف یا متوسط ​​کمک کنند که به دلیل سن (65 سال به بالا) یا بیماری های زمینه ای در معرض خطر بالای پیشرفت به COVID-19 هستند. با این حال ، برای موثر بودن درمان، باید زود شروع شود. (ظرف 10 روز از شروع علائم)

نوری می افزاید: برای درصد کمی از افرادی که در نهایت به دلیل بیماری کووید 19 نیاز به بستری شدن دارند ، Remdesivir می تواند "مانع از ورود ویروس به سلول های ایمنی و دستگاه تنفسی و کوتاه شدن زمان بهبودی شود."

اقدامات ایمنی COVID-19 می تواند از سرماخوردگی و آنفولانزا نیز جلوگیری کند

تاکتیک هایی که برای جلوگیری از شیوع COVID-19 استفاده می شود می تواند انتقال سرماخوردگی و آنفولانزا را نیز کاهش دهد. نوری می گوید: "ماسک ها به طرز شگفت انگیزی خوب کار می کنند." "آنها مداخله ای با بودجه کم و سهام کم با پاداش با ریسک بالا هستند."

رعایت فاصله اجتماعی ، ماندن در خانه در صورت احساس بیماری و شستشوی مکرر دستها نیز مهم است. واکسیناسیون برای آنفولانزا و COVID-19 (از جمله دریافت واکسن COVID-19 در صورت واجد شرایط بودن) و همچنین انجام همه این اقدامات ایمنی دیگر ، می تواند به حفظ سلامت افراد-و بدون عطسه-در پاییز و زمستان امسال کمک کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
نظر خود را ثبت کنید
* اطلاعات تماس شما نمایش داده نخواهد شد.