آدرس شعب: تخت طاووس، مبنای دانش، دارآباد 021-2610-7569 aj_lab_group
آنچه اکنون درباره کودکان و ویروس COVID-19 می دانیم!

آنچه اکنون درباره کودکان و ویروس COVID-19 می دانیم!

یکشنبه، 18 مهر ماه 1400

در حالی که ماسک زدن قطعاً به جلوگیری از گسترش ویروس کمک می کند ، واکسن های COVID-19 دفاع را به سطح بالاتری افزایش می دهد. این واکسیناسیون می تواند محافظت قابل توجهی برای بزرگسالان و کودکان 12 سال به بالا انجام دهد. آزمایش واکسن برای کودکان زیر 12 سال ادامه دارد. پیتر مارکس ، MD ، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات بیولوژیک FDA ، می گوید که نتایج آن تا پایان امسال پیش بینی می شود.

نکته : قبل از واکسیناسیون شما نیاز به انجام آزمایش کووید نوترالایز یا آنتی بادی خنثی کننده دارید برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام این تست کافیست برروی لینک کلیک کنید.

اما در حال حاضر ، کودکان خردسال واجد شرایط واکسن نیستند. کاترین ویلیامسون ، پزشک متخصص اطفال در اورنج کانتی سلامت کودکان و نایب رئیس بخش اورنج کانتی آکادمی اطفال آمریکا در کالیفرنیا ، می گوید: "این امر هر کودک زیر 12 سال را در گروه پرخطر قرار می دهد." "بنابراین من به همه افراد 12 ساله و بالاتر ، والدین ، ​​عمه ها ، عموها و عموهایشان می گویم که واکسینه شوند ، زیرا اگر این کار را انجام دهید ، می توانید حباب امن تری برای زندگی ایجاد کنید. در همین حال ، همه افراد زیر 12 سال می توانند ماسک زدن ، فاصله گذاری اجتماعی و شستن دست ها را به عنوان بهترین خط دفاعی بعدی در نظر بگیرند. "

یک مطالعه اخیر CDC که در 3 سپتامبر در گزارش هفتگی بیماری و مرگ و میر (MMWR) منتشر شد ، نشان داد که وقتی معلمان و کارکنان واکسینه نشده با کودکان واکسینه نشده تماس نزدیک داشته باشند ، دلتا می تواند به سرعت در مدارس گسترش یابد.

با افزایش دلتا و افزایش کلی موارد COVID-19 در ایالات متحده ، تعداد بیشتری از کودکان مبتلا می شوند. از زمان شروع همه گیری ، کودکان 15.1 درصد از کل موارد تجمعی را تشکیل می دادند. طبق آکادمی اطفال آمریکا (AAP) ، برای هفته منتهی به 2 سپتامبر ، آنها 26.8 درصد را تشکیل می دادند. حدود 252،000 مورد جدید مربوط به کودکان در آن بازه زمانی گزارش شده است که بیشترین تعداد موارد از زمان شروع همه گیری است.

دومین مطالعه CDC ، که در 10 سپتامبر در MMWR منتشر شد ، نشان داد که میزان بستری شدن های مرتبط با COVID-19 در کودکان و نوجوانان ، در حالی که هنوز غیر معمول است ، نیز افزایش یافته است. محققان دریافتند که تا اواسط ماه اوت ، میزان بستری شدن COVID-19 در کودکان 4 ساله و زیر 10 برابر هفت هفته زودتر تقریبا 10 برابر بود. این مطالعه همچنین نشان داد که واکسن ها به جلوگیری از بیماری شدید نوجوانان کمک می کند. نرخ بستری شدن کودکان واکسینه نشده 12 تا 17 ساله 10 برابر بیشتر از کودکان واکسینه شده بود.

این با داده های مربوط به قدرت واکسن ها برای جلوگیری از COVID-19 شدید و مرگ در عموم مردم مطابقت دارد. دکتر مک دونا می گوید: "شیوع افرادی که از طریق واکسیناسیون کاملاً محافظت شده اند و آنقدر بیمار شده اند که در بخش ICU بیمارستان بستری شده اند ، نیاز به لوله گذاری دارند یا فوت می کنند بسیار بسیار نادر است."

علائم COVID-19 که باید در کودکان مراقب باشید
کلینیک مایو می گوید که کودکان مبتلا به COVID-19 معمولاً علائم خفیف و سرماخوردگی مانند تب ، آبریزش بینی ، سرفه ، خستگی ، دردهای عضلانی ، استفراغ و اسهال را تجربه می کنند. بسیاری از آنها هیچ علامتی ندارند تجزیه و تحلیل بیش از 350 مطالعه منتشر شده در 24 آگوست در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم نشان داد که 46.7 درصد از عفونت ها در کودکان بدون علامت هستند ، در حالی که حدود 35 درصد موارد بدون علامت در افراد مورد مطالعه در تمام سنین بود.

در حالی که COVID-19 شدید در بین کودکان بسیار نادر است ، برخی از کودکان مبتلا می توانند به طور جدی بیمار شوند و حتی بمیرند. موارد تایید شده بیماری بالقوه کشنده مرتبط با COVID-19 به نام سندرم التهابی چند سیستم در کودکان (MIS-C) از پاییز گذشته در ایالات متحده افزایش یافته است. در اکتبر 2020 ، تعداد بیمارانی که با تعریف موردی CDC برای MIS-C در ایالات متحده مطابقت داشتند از 1000 نفر فراتر رفت. این تعداد از 1 فوریه 2021 دو برابر شد. طبق گزارش CDC ، موارد MIS-C از 1 آوریل به 3000 رسید ، و پس از 4000 از 2 ژوئن فراتر رفت.

بیش از 70 درصد از این موارد شامل کودکانی است که اسپانیایی تبار یا لاتین یا سیاهپوست غیر اسپانیایی هستند.

CDC می گوید علاوه بر تب ، کودکان مبتلا به MIS-C ممکن است درد شکم (روده) ، استفراغ ، اسهال ، گردن درد ، بثورات ، خونریزی چشم یا خستگی شدید را تجربه کنند.

بر اساس گزارش CDC ، 41 کودک بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

دکتر ویلیامسون هشدار می دهد که برخی از کودکان سالم که شرایط بهداشتی زیربنایی ندارند و خطر ابتلا به کووید -19 را افزایش می دهند ، می توانند به شدت بیمار شوند. او می گوید: "بیمارستان کودکان اورنج کانتی دارای تعدادی کودک بسیار مریض است که اکثر آنها اصلاً فاکتور خطر قبلی ندارند." آنها فقط بچه های سالمی هستند که به ویروس مبتلا شده و سپس واقعاً بیمار شده اند. "

مک دونا چندین کودک مبتلا به COVID-19 و یک زن و شوهر مبتلا به MIS-C را درمان کرده است ، اما می گوید: "خوشبختانه هیچ یک از آنها پیامدهای طولانی مدت قابل توجهی برای سلامتی آنها نداشته است." در نامه ای تحقیقی که در 30 آگوست در JAMA Pediatrics منتشر شد ، دانشمندان در انگلستان مشاهده کردند که در 68 بیمار اطفالی که MIS-C مبتلا به COVID-19 را توسعه داده بودند ، اکثریت یکسال پس از بستری خوب بودند.

چرا اکثر کودکان می توانند اینقدر خوب عمل کنند؟ مک دونا می گوید ممکن است توضیح فیزیولوژیکی وجود داشته باشد. او می گوید: "گیرنده های سلول های آنها ممکن است به این راحتی عفونت ویروسی را از این ویروس جدید نپذیرند." همچنین فرضیه ای وجود دارد مبنی بر اینکه کودکان ممکن است کمتر مستعد ابتلا به این بیماری باشند زیرا دارای محافظت ذاتی سلول در برابر ویروس کرونا هستند که مربوط به اخیراً و بیشتر اوقات با ویروس سرماخوردگی معمولی است. "

آیا کودکان ویروس را پخش می کنند؟

در نوامبر 2020 ، انجمن کالج های پزشکی آمریکا شواهدی را نشان داد که نشان می دهد کودکان خردسال به راحتی ویروس کرونا را منتقل نمی کنند. به نظر می رسد که این دیدگاه در حال تغییر است زیرا ویروس جهش یافته و قابل انتقال است.

یک مطالعه بزرگ که برای اولین بار در اکتبر 2020 در مجله CDC Emerging Infectious Diseases منتشر شد ، نشان داد که جوانان بین 10 تا 19 سال می توانند حداقل به اندازه بزرگسالان این ویروس را منتقل کنند ، اگرچه به نظر می رسد کودکان زیر 10 سال این بیماری را منتقل می کنند. در مقایسه با بزرگسالان بسیار کمتر مشاهده می شود.

اما مقاله ای که از ژوئیه 2020 در JAMA Pediatrics ارائه شد ، نشان داد که کودکان بسیار خردسال می توانند کاملاً با ویروس پر شده باشند. محققان دریافتند کودکان زیر 5 سال ممکن است 100 برابر ویروس منتقل شده توسط بزرگسالان میزبان باشند.

مک دونا می گوید: "کودکان هر بیماری ویروسی تنفسی دیگری را که برای انسان شناخته شده است ، پخش می کنند." "بنابراین ، من فکر نمی کنم هیچ شکی وجود داشته باشد که کودکان می توانند در خانه یا در یک واحد محصور مانند مدرسه شیوع ویروس داشته باشند."

Yvonne Maldonado ، MD ، استاد متخصص اطفال در دانشگاه استنفورد کالیفرنیا ، که متخصص بیماریهای عفونی و تحقیقات و سیاست های بهداشتی است ، موافق است که دانش آموزان مدرسه ای گسترش دهنده سرماخوردگی و آنفولانزا بوده اند ، بنابراین منطقی است که آنها می توانند همین کار را برای کووید -19.

او می گوید: "ما می دانیم که آنها ترشحات خود را به خوبی کنترل نمی کنند - آنها بیشتر به دلیل اینکه بینی و دهان خود را در دست می گیرند و چیزهایی را لکه دار می کنند ، آنها را به اطراف پخش می کنند." به علاوه ، بچه های کوچک می توانند هنگام سرفه و عطسه ، دهان خود را بپوشانند.

جابجایی بین مدرسه از راه دور و حضوری

با گذشت یک سال و نیم از شیوع این بیماری همه جانبه ، بحث درباره خطر ابتلا به کووید -19 در مدارس به مقایسه خطر احتمالی قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا در برابر نیازهای تحصیلی ، اجتماعی و عاطفی کودک و استرس ناشی از آموزش از راه دور بر زندگی خانوادگی می پردازد.

مانند بسیاری از والدین ، ​​دن و کارینا شولته در مورد اعزام فرزند خود الیاس برای شرکت در کلاس سوم شخصاً در سال جاری-حتی به صورت پاره وقت-نگرانی هایی داشتند. در حالی که کاملاً می دانند که تعداد بیشتری از کودکان به COVID-19 مبتلا شده اند ، آنها همچنین معتقدند مدرسه آنها در منطقه سیاتل تمام اقدامات احتیاطی را انجام می دهد: معلمان و کارکنان به طور کامل واکسینه شده اند ، ساختمان به طور منظم ضد عفونی می شود و مدرسه دستور ماسک را اجرا می کند. به همچنین داشبورد آنلاین وجود دارد تا والدین بتوانند در صورت آلوده شدن یا قرنطینه بودن افراد پیگیری کنند.

شولت ها بسیار محتاط هستند زیرا فرزندشان با چالش های جسمی زندگی می کند که در صورت ابتلا به بیماری بیشتر او را در معرض بیماری جدی قرار می دهد. سنجش تعادل یادگیری حضوری و آموزشی در خانه بسیار دشوار بوده است.

دان می گوید: "همه گیری برای ما طاقت فرسا بوده است." "در حال حاضر یافتن مراقب بسیار دشوار است ، بنابراین بیشتر اوقات فقط من و کارینا از الیاس مراقبت می کنیم. نیازهای ویژه او نیاز به مراقبت های بیشتری دارد. با بیرون رفتن از مدرسه ، درمان و آموزش را از دست می دهد. او واقعاً به تماس مستقیم به ویژه با فیزیوتراپی نیاز دارد. علاوه بر این ، من و کارینا به شدت نیاز به استراحت داریم. مدرسه بزرگ است. "

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
نظر خود را ثبت کنید
* اطلاعات تماس شما نمایش داده نخواهد شد.