آدرس شعب: تخت طاووس، مبنای دانش، دارآباد 021-2610-7569 aj_lab_group
آزمایش قبل از ازدواج
آزمایش قبل از ازدواج
  • توضیحات
درخواست نمونه گیری در محل
{{lab.tests.info.price.toLocaleString()}} تومان
اطلاعات تماس آزمایشگاه
درخواست مشاوره
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با آزمایشگاه تماس بگیرید.
اطلاعات تماس آزمایشگاه

آزمایش قبل از ازدواج

ازدواج به عنوان یک رویداد قابل توجه در زندگی هر دختر و پسری در نظر گرفته می شود چراکه آنها قصد تشکیل خانواده دارند و از طریق آن وارد مرحله جدیدی از نظر ایجاد روابط عاطفی ، اجتماعی ، خانوادگی می شوند. برای دختران و پسرانی که ازدواج می کنند، غربالگری قبل از ازدواج به شناسایی مشکلات و خطرات احتمالی سلامتی برای خود و فرزندانشان کمک می کند. غربالگری زوجین برای کمک به آنها در درک ژنتیک و کمک به آنها برای انجام اقدامات احتیاطی یا درمانی ضروری است.

دختر و پسری که تصمیم به ازدواج می گیرند، قبل از آنکه به عنوان زن و شوهر رسمی همدیگر بشوند، بهتر است مراحل پزشکی خود را به طور کامل انجام دهند. شما با انجام آزمایش قبل از ازدواج در آزمایشگاه آج، انگار چندین آزمایش از جمله CBC , HIV ,  Hb , تست مورفین , HCV Ab و ... را انجام داده اید. 

آزمایش Hb قبل از ازدواج چیست؟

آزمایش هموگلوبین میزان هموگلوبین خون شما را اندازه گیری می کند. هموگلوبین یک پروتئین در گلبول های قرمز خون شما است که اکسیژن را به اندام ها و بافت های بدن شما می رساند و دی اکسید کربن را از اندام ها و بافت های شما به ریه ها منتقل می کند.

اگر آزمایش هموگلوبین نشان دهد که سطح هموگلوبین شما کمتر از حد طبیعی است ، به این معنی است که تعداد گلبول های قرمز خون شما کم است. کم خونی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله کمبود ویتامین ، خونریزی و بیماری های مزمن.

اگر آزمایش هموگلوبین بالاتر از حد نرمال باشد ، چندین علت بالقوه وجود دارد از جمله اختلال خونی پلی سیتمی ورا ، زندگی در ارتفاع زیاد ، سیگار کشیدن و کم آبی بدن

آزمایش HIV قبل از ازدواج چیست؟

آزمایش HIV ، که غربالگری HIV نیز نامیده می شود تنها راهی است که می توانید از طریق آن از وجود این ویروس در بدنتان مطلع شوید. چندین نوع آزمایش خون یا سایر مایعات بدن شما را بررسی می کند تا ببیند آیا مبتلا شده اید یا خیر. اکثر افراد نمی توانند HIV را فوراً تشخیص دهند ، زیرا زمان می برد تا بدن شما آنتی بادی بسازد یا به اندازه کافی ویروس در درون شما رشد کند. در صورت ابتلا به این ویروس ، تشخیص سریع آن باعث می شود که بتوانید بلافاصله درمان را شروع کنید تا احساس بهتری داشته باشید و یک عمر طولانی داشته باشید. همچنین می توانید اقداماتی را انجام دهید تا HIV را به افراد دیگر منتقل نکنید.

آزمایش CBC قبل از ازدواج چیست؟

cbc که مخفف Complete Blood Count می باشد درواقع یک نوع آزمایش خون است که برای ارزیابی سلامت کلی شما و تشخیص طیف وسیعی از اختلالات ، از جمله کم خونی ، عفونت و سرطان خون استفاده می شود.

یک آزمایش شمارش کامل خون چندین جزء و ویژگی های خون شما را اندازه گیری می کند ، از جمله:

  • گلبول های قرمز که اکسیژن را حمل می کنند
  • گلبول های سفید خون که با عفونت مبارزه می کنند
  • هموگلوبین ، پروتئین حامل اکسیژن در گلبول های قرمز خون
  • هماتوکریت ، نسبت گلبولهای قرمز به جزء مایع یا پلاسما در خون شما
  • پلاکت ها که به لخته شدن خون کمک می کنند
  • افزایش یا کاهش غیرطبیعی تعداد سلول ها همانطور که در شمارش کامل خون مشخص می شود ممکن است نشان دهد که شما دارای یک بیماری زمینه ای هستید که در این صورت نیاز به ارزیابی بیشتر دارد.
نظر خود را ثبت کنید
* اطلاعات تماس شما نمایش داده نخواهد شد.